Ariadna z Chejlavských lesů R.I.P.

otec: Klapkakérti Bagó
matka: Rola z Tismenic

19.3.2005 – 5.2.2015

chovatel: MVDr. Punčochář Petr, Blovice-Myť
majitelka: Ing. Iva Přibylová

rodokmen: str.1   str.2

rinka postoj a v sedu

zkoušky:
PZ – I.cena (280 bodů) … 2.9.2006 Tučapy
LZ – I.cena (228 bodů) … 7.7.2007 Dírná
SZVP – I.cena (90 bodů) … 28.7.2007 Třebějice

CHOVNÁ FENA

výstavy:
MVP Č.Budějovice – výborná 3 (mezitřída) … 7.10.2006 (rozh. Josef Němec)
MVP Č.Budějovice – výborná 1 (otevřená) … 21.4.2007 (rozh. Pavel Navrátil)
MVP Č.Budějovice – výborná 2, Res.CAC (otevřená) … 6.10.2007 (rozh. MVDr. František Šimek)

DKK 2/2

Fena s velkým F. Pes našeho života, nejlepší přítel. Přátelská, paličatá, někdy cholerická, houževnatá, pracovitá, chuťová, vždy s jasným názorem a hlavně naše! Milovali jsme ji tak moc, jak ona milovala nás … bezpodmínečně. Nebyla velký mazel, nesnášela ale samotu, stačilo ji s námi jen tak být. Pro paničku by se rozkrájela. Stačilo ji poplácat po prsou a pochválit, to byla nejspokojenější. Nic nedělala polovičatě, do všeho šla po hlavě. Byla rozený lovec, pole, voda, les to byl její ráj až do konce života. Dokázala během chvilky vynosit z vody 15 kachen, předběhnout o 5 let mladšího ohaře při dohledávce bažanta, za 5 vteřin zamordovat toulavou kočku, za stejný čas vysát plnou misku granulí. Celou cestu na hon vydržela s hlavou vystrčenou z okýnka auta intenzivně radostně štěkat. Za svůj život přiaportovala při vítání tisíce bot. Dokázala podržet, když nám bylo nejhůř. Byla chůvou i pro naše prcky Denisku a Hynečka. Tak si jí budeme pamatovat. Dala nám toho hrozně moc! Díky ní se pro mě kynologie stala velkou láskou, poznali jsme hodně skutečných přátel. Psí svět obohatila o 20 úžasných štěňat.
Poslední půlrok se však prala s nemocí nejzákeřnější.Kdykoli se teď podíváme na Beccu s širokou mozkovnou a hnědýma oříškama, uvidíme kousek Rinky s malou hlavou a lachtaníma očima.

Rinko, děkujeme žes tu s námi byla. Změnila jsi nám život!

charakteristika:
Rinka byla učenlivá, společenská, chuťová a občas paličatá. Milovala aportování, les, rákos, žrádlo a svou rodinu. Byla tak trochu závislák. Nebyla ale vlezle mazlivá, stačilo jí když mohla být s námi. Rinka nebyla přehnaně temperamentní typ, byla spíš klidnější povahy. Při hře, aportování a hlavně při lovu se ale projevovala hodně chuťově, dokázala se rozvášnit. Rinka byla pes vítací, každou návštěvu vehementně vítala a vyžadovala dárek-aport, se kterým pak mohla tancovat a vydávat u toho zvuky podobné slastnému chrochtání prasete.
Rina byla od malička velice chápavá a dobře cvičitelná. Občas se projevovala trochu tvrdohlavě, někdy zbytečně o některých věcech přemýšlela … asi jako většina ženských. Za pochvalu a pamlsek udělala co páníčkům na očích viděla. S tvrdou rukou u ní, ale člověk nepochodil. Spolehlivě aportovala cokoliv a kdykoli (od bot, přes denní tisk, tašku s nákupem až po těžkou lišku). Měla výborný nos, v poli hledala systematicky s chutí, navětřenou zvěř vystavovala. Vlečky vypracovávala rychle a spolehlivě. Vodu milovala, ráda plavala a ještě raději vyhledávala zvěř v rákosí. Na podzimních honech na kachny pracovala neúnavně, během chvíle byla schopná z vody vynosit desítky kachen. V necelém roce a půl absolvovala s tehdy nezkušenou paničkou podzimní zkoušky v I. ceně, o rok později pak vodní a lesní zkoušky rovněž bez problémů v I. ceně.
Rinka byla fenka mírně silnější kostry s bezchybnou stavbou těla. Společně jsme absolvovali tři mezinárodní výstavy. Pokaždé byla v poměrně velké konkurenci hodnocena známkou výborná, jednou ve své třídě zvítězila, jednou získala titul res. CAC. Věřím, že kdybychom jako páníčci projevili trochu větší výstavní nadšení, mohla Rinka vybojovat o nějaký ten titul více.

 

Comments are closed.