vrh C

datum narození 25.11.2015 – 8 štěňat (6 psů + 2 fenky)

  • Cyrano Ariadnina nit
  • Cedro Ariadnina nit
  • Cliff Ariadnina nit
  • Condor Ariadnina nit
  • Cassidy Ariadnina nit
  • Carsi Ariadnina nit
  • Carina Ariadnina nit
  • Costa Ariadnina nit

matka:
Becca Ariadnina nit
více info o Becce v sekci Naše feny

otec:
Ch.“U“ Aranyvadász Nimrod

Proč Rody? Rodyho jsme si od začátku vysnili jako otce Beccy štěňat. Chtěli jsme prostě toho nejlepšího – zdravého, krásného, pracovitého a bezkonfliktního psa. Našli jsme Pana Božského! Jeho majitelka Zuzka Chrobáková je však příliš skromná, nechce Rodyho veřejně moc chválit a vyzdvihovat jeho nesporné kvality. Jen krátce ho charakterizovala jako krásného, pracovitého, zdravého a nekonfliktního mamánka.

A nyní fakta podložená výsledky:

Aranyvadász Nimrod alias „Rody“ je pes výborných pracovních kvalit, což dokazuje na zkouškovém poli. Svou všestrannost ukázal velmi brzy, v roce vyhrál zkoušky vloh a do roku a půl věku stihl složit speciální zkoušky z vodní práce na druhém místě (100 b), vyhrát podzimní zkoušky a úspěšně složit všestranné zkoušky ohařů! Poté přidal ještě barvářské zkoušky a na Memoriálu Josefa Daňka (PZ+SZVP) získal pracovní titul CACT. Naše kamarádka viděla Rodyho běžet na field trailu, kde více vyniknou vrozené vlastnosti psa než dril vůdce. Jeho hledání bylo velmi chuťové, rychlé a zároveň systematické. Ani při delší době hledání neustávala jeho zájem vyhledat zvěř.

Rody je pes výjimečného exteriéru. Je to typický představitel plemene, s krásnou hlavou, výrazným předhrudím, rovnou zádí a výborným úhlením. Výborně se prezentuje v pohybu. Tyto kvality byly mnohokrát oceněny na výstavách. Již ve třídě mladých získal titul BOB a na mezinárodní výstavě v Praze se mu podařilo získat i titul doslova nejvyšší – Junior Best in Show. V dospělosti navázal na tyto úspěchy a během jedné výstavní sezóny získal několikrát titul CACIB i BOB a umisťoval se na „bedně“ i v BIG kruhu. Rody je český, slovenský, chorvatský, švédský a dánský šampion a český junioršampion.

Za zmínku stojí i Rodyho zajímavý rodokmen, který není čistě maďarský. V jeho krvi koluje zastoupení americké a anglické „maďaří“ krve. V roce 2011 byl do ČR importován z Rumunska. Jeho předci byli jedinci nesporných exteriérových i pracovních kvalit. Jeho potomstvo je v současné době velmi úspěšné na poli pracovním i výstavním.

Naším cílem bylo odchovat zdravá, povahově vyrovnaná štěňata s vrozenými loveckými vlohami a vynikajícím exteriérem. Ze všeho nejvíc nám jde ale o to, aby se potomci z tohoto spojení stali nejlepšími přáteli svých pánečků a obohatily jim život stejně jako nám naše čtyřnohé holky.

Comments are closed.